Перерахунок пенсій з 1 липня 2018 року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Дата: 23.06.2018 08:14

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність збільшено із 1373 грн. до 1435 грн., прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1700 грн. до 1777 грн.

Вказаний перерахунок стосуватиметься лише близько 21 тис. пенсіонерів області (8 % загальної чисельності) у зв’язку з тим, що починаючи з жовтня минулого року для розрахунку пенсії застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшений на 79 грн., тобто 1452 грн. (1373 грн. + 79 грн.).

Перерахунку підлягатимуть пенсії, які були визначені на рівні 1373 грн. (це в основному особи, які мають неповний стаж), а також будуть перераховані надбавки донорам (виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, тобто виходячи із 1777 грн.).

Заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області