ЧИ СПРАВДІ РОМИ ЗАСЕЛЯЮТЬ ГАЙВОРОН З ДОЗВОЛУ МІСЬКРАДИ?

Останнім часом містом ширяться чутки, мовляв Гайворон наповнюють представники національності ромів, які мають не надто гарну репутацію. А головне, що нібито, міська влада сприяє цьому. В соціальних мережах поширюється інформація, що за реєстрацію місця проживання ромів, представники органу місцевого самоврядування отримують хабарі.

Напевно кожен гайворонець підтвердить, що за останні місяці кількість представників ромів у місті значно побільшала.  То що ж відбувається насправді? Ми спробували розібратися в ситуації, щоб розставити всі крапки над «і».

Для того, щоб дізнатись, чи справді представники національності?ромів реєструються на проживання в місті, ми звернулись до відділу?реєстрації Гайворонської міської ради, а саме до?державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Віталія Лозового, на якого покладені?обов’язки реєстрації місця?проживання фізичних?осіб.?У розмові?з?нами?Віталій Федорович зазначив, що з першого березня 2017 року, відколи на нього покладені обов’язки з реєстрації місця проживання, жоден представник етнічної групи ромів не був зареєстрований на проживання в місті Гайвороні. Дані про реєстрацію місця проживання щомісячно передаються до відділу ведення Державного реєстру виборців Гайворонської РДА, а також в міграційну службу. Чоловіки віком від 18 до 60  років реєстрацію місця проживання здійснюють після приписки до військкомату. А тому кожен бажаючий може звернутися до цих органів з відповідним запитом і пересвідчитись у вищесказаному.

Водночас?Віталій Лозовий зазначив, що,  згідно законодавства України, в нашій державі вільний вибір місця проживання. А це значить, що якщо до нього як посадової особи звернеться громадянин України, незалежно від етнічної, расової, гендерної чи іншої ознаки, з документом про право власності на будинок, квитанцією про сплачене державне мито і заявою на реєстрацію, як посадова особа, він не має права не зареєструвати цю людину. Така ж ситуація і в тому випадку якщо, гайворонець, який є власником будинку,?звернеться з заявою про реєстрацію в своєму будинку іншої людини – реєстратор не має права йому відмовити. Такий закон.

Також в нашій державі діє така норма, що місце фактичного проживання і реєстрація можуть не збігатися.

Тож,?опираючись?на вищевказане,?виходить що навіть якщо представники ромів?і?наповнюють Гайворон, ні влада, ні правоохоронці, ні будь-хто інший не в праві відмовити цим людям в проживанні чи реєстрації місця проживання. А тому з можливими ризиками для себе і свого майна, які настають разом з приїздом ромів у Гайворон, доведеться боротись самим гайворонцям і представникам правоохоронних органів. Але сподіваємось,?що?до  цього не дійде.

Олександр?ГЕРАСИМЧУК.