РОЗПОЧИНАЄМО ГАЗИФІКАЦІЮ МІСТА

За останніх років тридцять пролунало стільки обіцянок політиків і політиканів різного ґатунку про підведення до міста природного газу, що це вже перейшло в розряд анекдоту: «Як тільки вибори – та й газ проводимо…». Не дискутував на цю тему тільки лінивий.

Були навіть спроби, які завершились тим, що труби зникли в невідомому напрямку. Щоправда одна спроба виявилась вдалою. У 2013 році газопровід вдалось прокласти до Західної околиці міста. Люди створили кооператив і за власний кошт підвели до домівок природний газ. Наразі близько п’ятсот дворів користуються всіма перевагами блакитного палива.

У грудні 2013-го року на загальних?зборах гайворонців одноголосним рішенням було утворено «Обслуговуючий кооператив з?газифікації?міста Гайворона». Політична і економічна нестабільність в державі не дозволяла кооперативу швидко і потужно працювати, але все ж робота велась. З міського бюджету було виділено близько мільйона гривень на виготовлення проекту газифікації міста. Проведено ряд зборів з членами кооперативу. Голова об’єднання Олександр  Турундяк разом з міським головою Романом Волуйком неодноразово зустрічались із керівництвом?ПАТ «Вінницягаз» для вирішення поточних проблем і встановлення необхідних зв’язків.

У жовтні минулого року на зборах кооперативу було прийнято рішення розпочати збір першого траншу коштів для будівництва газогону по місту. Зібрано близько двох мільйонів гривень. Нажаль гайворонці бояться бути ошуканими і не поспішають вкладати кошти в будівництво, говорять, що внесуть, коли будівництво розпочнеться.

Маючи такий стан справ голова?кооперативу О.?Турундяк і міський голова Р. Волуйко 2 лютого знову зустрілись з керівництвом ПАТ «Вінницягаз». Було обговорено сьогоднішню ситуацію, перспективи і проблеми. Газопостачальна організація взяла час на роздуми і через добу повідомила голові кооперативу, що готова розпочати будівництво газомережі. ПАТ «Вінницягаз» виділить 12 мільйонів гривень на будівництво підвідного газопроводу «Шляхова - Гайворон», а гайворонці оплатять прокладання мереж по місту.

Тож на загальних зборах, які відбулись 4 лютого в районному Будинку культури, гайворонці-члени кооперативу одноголосно прийняли доленосне для міста  рішення - вкласти зібрані кошти в початок будівництва розгалуженого газопроводу по місту. Голова кооперативу і члени правління закликали усіх не бути пасивними, а ще активніше залучати до кооперативу нових членів і мобілізувати існуючих у сплаті коштів першого внеску. Адже робота тільки починається.

З настанням тепла ПАТ «Вінницягаз» направить до Гайворона будівельні бригади, які розпочнуть земляні роботи по місту і маршрутом «Шляхова-Гайворон». Розпочинається велика справа, успіх якої великою мірою залежить від самих гайворонців, від їхнього розуміння перспективи.

Газ відкриває ряд економічних і соціальних можливостей, зокрема розвиток промисловості, який, в свою чергу, тягне за собою покращення благополуччя міста і громадян. А також дозволяє населенню опалювати свої оселі, маючи альтернативу електриці, твердому паливу і скрапленому газу в балонах, за які ніхто не відповідає.

Створення газообслуговуючої  організації дасть роботу близько сотні громадян. І це далеко не всі перспективи, які відкриває газ.

Гайворон стоїть на порозі нового шляху, який врешті-решт,  приведе до якісно нового і кращого майбутнього, майбутнього наших дітей.

У зв’язку з початком будівельних робіт, правління кооперативу звертається до усіх бажаючих провести газ до своїх будинків і квартир, до кінця лютого зареєструватися в кооперативі і здати перший внесок.

Кооператив знаходиться за адресою: м. Гайворон, вул. В. Стуса, 30, (приміщення Гайворонської міської ради) кабінет №6. Тел.: (067)?680-75-30.

Олександр ГЕРАСИМЧУК.

На знімках: під час зборів газового кооперативу.